bloglovin

  • kristine(krøllalfa)hermig.com

  • Fotoutfordring
    Flickr
    We heart it
  • Kategorier

    • Annet
    • Bøker
    • Film og tv
    • Foto
    • Hverdagen
    • Klær og mote
    • Konkurranse
    • Kreativitet
    • Musikk
    • Naturbilder
    • Photo challenge
    • Q&A
    • Topp 5
  • Hyggelige folk

    • Bildevilde - Foto...
    • Ida-Marie Fiskaa,...
    • Elise
    • Hilde
    • Maria
  • Arkiv

    • September 2010
    • August 2010
    • July 2010
    • June 2010
    • May 2010
    • April 2010
    • March 2010
    • February 2010
    • January 2010
    • December 2009
    • November 2009
    • October 2009
    • September 2009
    • August 2009
    • July 2009
    • June 2009
    • May 2009
    • April 2009
    • March 2009
    • February 2009
    • January 2009
    • December 2008
    • November 2008
    • October 2008
    • September 2008
    • August 2008
  • Bloggurat
    Blogglisten
Om meg       Bloggdesign?       Linker
Her kommer vinter’n!
28/09-09, 21:57

Ikke nok med at det regner og blåser; nå hagler det også!

5 kommentarer
Naturbilder



Små fargeklatter i hverdagen
28/09-09, 21:52

Slike små fargeklatter hjelper når jeg skal gjøre lekser! Særlig siden det er vanskelig matte, men med litt hjelp fra pappa også ordner det seg! Jeg har forresten valgt å gå R1 i år i stedet for P2 (jeg gikk P1 i fjor), og jeg er, for å være ærlig, ganske stolt av meg selv – ikke nok med at jeg har greid å bestemme meg for noe; jeg har ikke valgt den enkleste løsningen heller!

R1 er forresten realfagsmatte, og P1/P2 er praktisk matte – sånn i tilfelle dere ikke er helt inne i mattesystemet… heldigvis er det ikke så mange slike fag i norsk skole!

2 kommentarer
Hverdagen



Hvor ble det av de fine høstdagene?
27/09-09, 12:08

 
Bildene jeg tok den eneste dagen det var fint vær i september

Det har regnet og blåst uten opphold i snart to uker, og jeg er virkelig lei nå. Jeg hadde håpet jeg kunne få tatt noen fine høstbilder, men greinene er snart bare og det er så grått ute at alt ser livløst ut. Kanskje jeg bare må godta at det er slik høsten skal være…

Hadde det enda vært sånn at jeg kunne si at det var fint å kunne sitte inne og drikke kakao og lese, men neida – jeg har fullt opp med skolearbeid og andre ting jeg er nødt til å gjøre. I løpet av helga har jeg riktignok bestemt meg for at jeg må bli mye flinkere til å få gjort unna ting i ukedagene, slik at jeg får helga fri til å gjøre akkurat det jeg vil!

6 kommentarer
Hverdagen, Naturbilder



Topp 5: Blogger #3
26/09-09, 13:08

Jeg fant ut at det er på tide å lage en ny “topp 5 blogger”-liste, så her kommer den! Håper dere finner noen nye å lese!

   

Wishwishwish er en utrolig søt blogg! Hun som skriver den heter Carrie og bor i England, noe som er veldig tydelig – ikke bare fordi hun skriver på engelsk, men også på grunn av stilen hennes, bildene og det hun skriver om.

Linn skriver for det meste om klær og mote, men også litt om hverdagen sin. Bloggen hennes er veldig gjennomført med fine bilder og tekst som er lett og underholdende å lese!

Kristina er vel en av de mest kjente norske bloggerne, og etter å ha hatt en pause før i år, er hun nå fullt tilbake! Hun skriver også for det meste om mote, men ofte med interessante vendinger og en god dose selvironi!

Selvironi og sarkasme er noe også Hilde har mye av når hun skriver. Jeg synes alltid det er gøy å lese innleggene hennes! Hun er også utrolig flink til både å tegne/male og å ta bilder!

Til slutt har vi Nevnarien, som er en svensk tjej med et stort talent når det gjelder fotografering og design! Bloggen hennes er full av inspirerende bilder, og det er heller ikke til å forakte at hun har bra stil i tillegg!

Jeg er forresten veldig åpen for blogganbefalinger fra dere! Hva er deres favorittblogger?

5 kommentarer
Annet, Topp 5



Jennifer Aniston
25/09-09, 22:45


US Elle sept. 2009, kilde TFS

2 kommentarer
Klær og mote



You’ll never walk alone (when you wear shoes)
24/09-09, 19:02

Mariella postet en utfordring på bloggen sin i går som går ut på at man skal finne et bilde til fire forskjellige overskrifter. Jeg tror nok ikke jeg kommer til å poste et bilde for hver overskrift, men en av dem var “shoes I want”, og dette er helt klart sko jeg har lyst på! De er verken usedvanlig spennende eller dyre, men helt greie sko til høst-/vinterbruk. Nå håper jeg bare jeg kan finne dem i riktig størrelse!

11 kommentarer
Klær og mote



På tur med MDD
24/09-09, 18:59

Jeg er ganske sliten i dag, for i går var nemlig hele MDD-linja på skolen min på tur til Trondheim! Vi var på Ringve musikkhistoriske museum (masse instrumenter – verdt et besøk hvis du interesserer deg for sånt!), på en konsert som var helt fantastisk fin (dere kan se litt av den her, selv om det ikke blir helt det samme som å oppleve det selv) og på omvisning og forestilling (Antigone) på Trøndelag Teater.

Vi fikk litt tid til å gå i butikker også, men det ble ikke til at jeg kjøpte meg noe annet enn et blad (/bok – når ble blad på 200 sider?!). Jeg skal tilbake til Trondheim med klassen om bare ei og ei halv uke for å dra på teateret igjen, så da får jeg se til å kjøpe meg noen høstklær da! Jeg håper det blir like koselig som denne gangen!

Ingen kommentarer
Hverdagen, Musikk



Flickr-inspired
22/09-09, 16:56

Etter å ha brukt litt tid på flickr i går, ble jeg inspirert til å prøve den tekst/bilde-greia en del folk gjør. Jeg tror jeg liker det! Det er i hvert fall en fin måte å få litt mer liv i bilder på, dessuten synes jeg det er gøy å skrive skikkelig dype ting (som egentlig ikke gir mening)!

4 kommentarer
Annet



Eldre innlegg >
© Kristine Graneng