bloglovin

  • kristine(krøllalfa)hermig.com

  • Fotoutfordring
    Flickr
    We heart it
  • Kategorier

    • Annet
    • Bøker
    • Film og tv
    • Foto
    • Hverdagen
    • Klær og mote
    • Konkurranse
    • Kreativitet
    • Musikk
    • Naturbilder
    • Photo challenge
    • Q&A
    • Topp 5
  • Hyggelige folk

    • Bildevilde - Foto...
    • Ida-Marie Fiskaa,...
    • Elise
    • Hilde
    • Maria
  • Arkiv

    • September 2010
    • August 2010
    • July 2010
    • June 2010
    • May 2010
    • April 2010
    • March 2010
    • February 2010
    • January 2010
    • December 2009
    • November 2009
    • October 2009
    • September 2009
    • August 2009
    • July 2009
    • June 2009
    • May 2009
    • April 2009
    • March 2009
    • February 2009
    • January 2009
    • December 2008
    • November 2008
    • October 2008
    • September 2008
    • August 2008
  • Bloggurat
    Blogglisten
Om meg       Bloggdesign?       Linker
You are young and life is long, and there is time to kill today
30/01-10, 0:35

Skjer’a? Jo, det skjer ganske mye, skal jeg si dere! Det er ei uke til jeg blir atten nå, tretten dager til premieren på Hairspray, og to uker og en dag til jeg drar til Riga! Jeg gruer meg litt til alt, egentlig. Jeg føler meg absolutt ikke voksen nok til å bli regnet som myndig (jeg kan ikke en gang vaske klær!), tida før premieren går alt for fort, og jeg, som ikke er spesielt bereist, synes alltid det er litt for spennende å dra utenlands. Men selvfølgelig gleder jeg meg også! En hel del!

Og ikke spør hva bildet har med teksten å gjøre – jeg synes bare det er fint! Håper forresten jeg får tatt en del bilder i morra. De siste dagene har det vært så fint lys, men det hjelper ikke når jeg sitter inne på skolen. Det skal jeg jo forsåvidt i morra også, men da er jeg litt friere til å stikke en tur ut om jeg vil. Dessuten tror jeg at jeg skal en tur i ishallen igjen, i tillegg til at jeg skal ta bilder på en konsert om kvelden!

En kommentar
Hverdagen



Ungdommens Kulturmønstring 2010
24/01-10, 21:14

    

20100120-IMG_3034

Jeg vet ikke hvor stor interesse dere har av å se bilder av folk flesteparten av dere ikke kjenner, men her er i hvert fall noen bilder fra UKM! Av en eller annen grunn liker jeg det første veldig godt! Er nok på grunn av lyset i bakgrunnen – synes det ser ganske stilig ut!

6 kommentarer
Annet, Foto, Musikk



“Pausen er over! Jobb!”
24/01-10, 14:33

Nå sitter jeg på skolen. Det er Hairspray-øving, vi har nettopp hatt ei skikkelig hard økt med aerobic, og akkurat nå er det gjennomgang på scenen. Jeg er bare med på to scener, noe jeg synes er ganske greit i grunn, selv om det blir mye dødtid. I dag har jeg nok å gjøre uansett (nettet hjemme har tatt helg, så jeg benytter sjansen til å ta igjen all facebook-inga nå når jeg har sjansen).

UKM var forresten veldig gøy! Nivået i år var mye høyere enn det har vært de siste årene – selv om det selvsagt også var noe som ikke var fullt så bra. I utstillingsdelen av mønstringa var det dessverre ikke så mange påmeldte, men jeg gikk videre til fylkesmønstringa med det ene bildet og fikk gavekort fra Coop! Great!

Ingen kommentarer
Annet, Hverdagen



Klar for UKM!
19/01-10, 20:55

I går kveld gjorde jeg en siste finpuss på de to bildene jeg meldte på UKM – det vil si, jeg og pappa brukte et par timer på å prøve ut omlag alle filterene i Photoshop. Det er utrolig hvor mye rart som går an! Det ble til at vi skrev ut noe temmelig normalt, men jeg tror nok jeg skal bli flinkere til å leke meg med spesialeffekter nå fremover! Må bare få tatt noen bilder først…

Uansett; i morra og på torsdag er det altså UKM – og jeg gleder meg skikkelig! Tror det blir mange bra innslag fra scenen i år, og på torsdag skal vi ha pauseunderholdning! Vi skal ha noen nummer fra Hairspray. Musikken begynner å falle på plass nå (i hvert fall deler av den), og det er så gøy å kunne høre litt av hvordan det blir… hvis dere har anledning til det, må dere absolutt ta dere en tur til Bjugn Kulturhus på forestilling 12., 13. eller 14. februar! Det er helt sikkert verdt turen!

Ellers så har jeg, som dere ser, laget et nytt design igjen. Det er jo ganske likt det forrige, men jeg synes det er forfriskende med noen litt lysere farger!

8 kommentarer
Annet, Hverdagen, Musikk



John Mayer på Skavlan i kveld!
15/01-10, 21:15

‘nuff said!

2 kommentarer
Film og tv, Musikk



Tre tentamener og en prøve senere…
14/01-10, 19:35

Jeg er passe sliten, men trøster meg selv med at det bare er én tentamen igjen nå før terminslutt. Jeg kommer til å være ganske letta i morra ettermiddag! Mindre stressa, derimot, kommer jeg nok ikke til å være. Nå er det fullt kjør med øvinger til Hairspray, musikalen vi skal sette opp i år. Farvel frihelger, sier jeg bare! Men resultatet blir nok bra, så da er det vel verdt det!

Ellers så prøver jeg å plukke ut bilder jeg kan melde på UKM. Jeg har to hittil, og må da vel klare å plukke ut to til av de nesten to tusen bildene jeg har på dataen. Aller helst skulle jeg ønske jeg hadde tid til å tegne noe, men siden helga forsvinner, blir det ikke noe av det!

Ingen kommentarer
Hverdagen, Kreativitet



There’s always some room for improvisation
10/01-10, 18:12

Mens jeg øver til pianotentamen, kan dere høre på pianospillelista mi på Spotify.

3 kommentarer
Musikk



The Virgin’s Lover – Philippa Gregory
09/01-10, 18:37

The Virgin’s Lover handler om forholdet mellom Elizabeth I og Robert Dudley. Det sier seg selv at det ikke er så enkelt når dronninga av England forelsker seg i en gift mann, og med alskens andre komplikasjoner i tillegg, blir dette spennende nok!

Jeg synes det er ekstra spennende at boka bygger på virkelige personer. Noe det kanskje er en idé å ha i bakhodet mens man leser, er at det meste likevel er oppdiktet selv om det er basert på faktiske hendelser. Ellers likte jeg boka nokså godt! Den ble litt langdryg innimellom, men handlingen var grei å følge til tross for at det var mye som skjedde på en gang. Jeg vet ikke om jeg kommer til å lese noen flere av bøkene til Philippa Gregory, men er du interessert i historie, bør du hvert fall gi dem en sjanse!

3 kommentarer
Bøker



Eldre innlegg >
© Kristine Graneng